GÜNTER THELEN. Günter Thelen, figur / skulptur, kvinde med vinger, bronze, Tyskland, 1999.

1756000. GÜNTER THELEN. Günter Thelen, figur / skulptur, kvinde med vinger, bronze, Tyskland, 1999.

Gunter Thelen (f. 1943), figur / skulptur, kvinde med vinger, bronze, Tyskland, 1999. Repræsentation af en kvindelig nøgen med vinger og uden hoved lavet af bronze, med en gylden sko på venstre fod, placeret på en trapezformet sokkel, signeret 'TH '99' på bagsiden, H.16cm, L.29.5cm, B .24 cm.

Mindre ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Mindre ridser.

Antal besøg: 704