SPECIALSKAB, landhandelsmodel, midten af det 20. århundrede.
175190. SPECIALSKAB, landhandelsmodel, midten af det 20. århundrede.
Fineret med eg og birk. Fire låger på toppen til opfyldning af rummene. Kroge på den ene kortside. Længde 98, bredde 57, højde 88 cm. Rustfri spand medfølger.
Slitage, stykke strimmel mangler på fronten, hængsel til en af lågerne på toppen knækket, ridser og mindre skader.