med forgyldt grøn skiver indsat top, tre skuffer og seks piedestalskuffer modsat tre skuffer med skabe nedenunder, på sokkel og hjul, 152 cm bred x 106 cm dyb x 75 cm høj, med nøgler.
Banket, mærket, ridset og plettet, flækker i toppen, låse udskiftet, restaureret og nypoleret, ujævn farve på steder.