Urkasse 14 K guld diameter 34 mm Armbånd, x-link, 18 K guld Samlet vægt 71,1 gram.
Brugsslitage med mindre ridser og bearbejdet på tidspunktet for katalogisering. Der ydes ingen funktionsgaranti.