Frit positionerbar hylde / hyldevæg / stigehylde / reolsystem fra 1950'erne/60'erne.

1744649. Frit positionerbar hylde / hyldevæg / stigehylde / reolsystem fra 1950'erne/60'erne.

Stigereolsystem fra 1950'erne/60'erne. Flerdelt, sammenklappelig konstruktion med stigeprofiler af sortlakeret stål, fem beholdere og 10 hylder med overflader af træfiner, formentlig valnød.
en åben container udstyret med føringer til glasskydedøre, en container med aflåselig klapdør, indvendig med glashylder - udstyret som barrum, en anden container udstyret med fem skuffer og yderligere to containere med aflåselige låger - hver med en hylde indeni.
Samlet mål samlet ca.
H. 236 cm, B. 221 cm, D. 26 / 37 cm.
Der er tre nøgler i alt.

Enkelte lette brugsspor, overflader med små ridser, pletter og ujævnheder stedvis, finer med stedvis små defekter, stigeprofilerne og to hylder viser delvist rester af hvid vægmaling.

Få foretaget en gratis vurdering!

Samlet mål samlet ca.
Der er tre nøgler i alt.

Antal besøg: 877