BØGER, 3 stk. religion, 1800-tallet.

174412. BØGER, 3 stk. religion, 1800-tallet.

Bibelen, eller de hellige skrifter, Gamle og Nye Testamente, med stående stilarter arrangeret af Sivenska Bibelselskab. Trykt af Samuel Rumstedt 1839 Linderots Prædikener 1800-tallet Johan Samuel Adami eller Misanders Gudi indviede sabbatter = RD, bestående Uti guddommelige betragtninger over al sol = og fest = dag evangelier, hele året. Trykt og udgivet af JP Lindh, 1806.

Skader, slitage, mangler nogle sider.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 897