META PLÜCKEBAUM. Meta Plückebaum, maleri, 'Peggy'.

1738410. META PLÜCKEBAUM. Meta Plückebaum, maleri, 'Peggy'.

Meta Plückebaum (1876-1945), maleri, 'Peggy', olie på maleplade. Afbildning af en killing på et lyseblåt tæppe, signeret nederst til højre og indskrevet på bagsiden, 23x18cm (38x32cm).

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Antal besøg: 1.280