META PLÜCKEBAUM. Meta Plückebaum, maleri, 'Peggy'.
1738410. META PLÜCKEBAUM. Meta Plückebaum, maleri, 'Peggy'.
Meta Plückebaum (1876-1945), maleri, 'Peggy', olie på maleplade. Afbildning af en killing på et lyseblåt tæppe, signeret nederst til højre og indskrevet på bagsiden, 23x18cm (38x32cm).