173802. SKOLEPLAKKER, 4 stk, Svenske Planter. Første halvdel af det 20. århundrede.
4 forskellige plakater med "Sälj", "Kabbeleka", "Ängsull", "Mjölke", Mål 100 x 70.
Mindre revneskader og mindre huller på plakat. Der mangler en hængekrog på en plakat. Brugsslitage. Mærker.