VAS, stentøj, Kina, formentlig 17./18. århundrede.

173288. VAS, stentøj, Kina, formentlig 17./18. århundrede.

Buet form med udskåret indretning. Celadone glasur. Højde 36 cm.

Slidt og krakeleret.

Få foretaget en gratis vurdering!

Slidt og krakeleret.

Antal besøg: 1.037