CARL FREDRIK THIM. MIRROR, Empire, Stockholm.

173127. CARL FREDRIK THIM. MIRROR, Empire, Stockholm.

Arbejde i høj klasse. Rigtigt arbejdet med bladdekoration og kanelstænger. Overdel med greb, støttende putti. Bagside med etiket "Spejlfabrikant Carl Thims". 1781-1834. Højde 214 cm. Bredde 86 cm.

Senere forgyldning. Glas udskiftet, bagside mangler, aldersslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.818