MADSKÆER, 5 stk, sølv, 1700-1800 tallet, vægt 288 gram.

173070. MADSKÆER, 5 stk, sølv, 1700-1800 tallet, vægt 288 gram.

Nils Tornberg, Linköping 1791.
Bengt Tornberg, 2 stk, Linköping 1810.
Henrik Hervander, Linköping 1806.
Barkander og Söhrling, Linköping 1833.

Brugsslitage. Indgraverede initialer og stemplet våben.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 633