173070. MADSKÆER, 5 stk, sølv, 1700-1800 tallet, vægt 288 gram.
Nils Tornberg, Linköping 1791.
Bengt Tornberg, 2 stk, Linköping 1810.
Henrik Hervander, Linköping 1806.
Barkander og Söhrling, Linköping 1833.
Brugsslitage. Indgraverede initialer og stemplet våben.