Med indretning af fabeldyr og blomster. Højde ca 28 cm.
Overfladeslitage. Krackelyr. Grebet med mindre glasurafslag og reparationer. Mindre klæbemiddelrester, eventuelt fra tape.
Wilhelm Kåge (1889–1960)