172877. SPISEGRUPPEN, 5 dele, "Svensk Pels", Göran Malmvall, Karl Andersson & Sønner 1940'erne / 50'erne.
Kviste syrebejdset fyrretræ, stole med buet ryg. Spisebord, længde 134, med tillægsplader 188, bredde 75, højde 72 cm.
Brugsslitage, ridser, mærker, stedvis bleget.