1727807. BENGT EDENFALK. Vase, "Thalatta", Skruf, signeret.
Udsmykning af figurer. Signeret "Edenfalk Skruf. Vase med udvendig diameter 15,5, højde 18 cm.
Brugsslitage, ridser. Kantstødt/knusmærke i underkanten af vasen.
Bengt Edenfalk (1924–2016)