TEVAGN, Nordiska Kompaniets værksteder, 1930'erne.

172607. TEVAGN, Nordiska Kompaniets værksteder, 1930'erne.

Mahogni. Trekantet form, hjul. Glastop med sprængt stribedekor i toppen. Længde 71, bredde 52, højde 70.

Brugsslitage. Mærker, ridser. Senere hjul. Kantstødt på undersiden af glasset.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 5.371