KERAMISKE / PORCELENGENSTANDE + GLAS OBJEKTER: syv styk.

172269. KERAMISKE / PORCELENGENSTANDE + GLAS OBJEKTER: syv styk.

Blandt andre Rörstrand, Gunnar Nylund.
Vase, Rörstrand, sign. LG Askebæger, glas, Orrefors Figur, fugl, Herend - Ungarn.
Figurer, to stykker, Dresden.
Højde 4-23 cm.

Slitage, ridser, Kantstødt, skader.

Få foretaget en gratis vurdering!

Figurer, to stykker, Dresden.
Højde 4-23 cm.

Leiflers Auktionshus
Antal besøg: 868