DRUNKHUND, glas 18 / 1900-tallet.

172191. DRUNKHUND, glas 18 / 1900-tallet.

Håndblæst glas. Dekoration af skåret glastråde og bundet talje. Også kaldet "gøgeflaske". Højde 16 cm, længde 22 cm.

Mindre aldersslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Mindre aldersslitage.

Antal besøg: 1.024