Reolsystem / vægelement fra 1970'erne til DYRLUND, Danmark.

1715002. Reolsystem / vægelement fra 1970'erne til DYRLUND, Danmark.

Reolsystem / vægmøbel fra 1970'erne - Stolper, hylder og beholdere med låger og skuffer. Designet af en møbelarkitekt, sandsynligvis for Dyrlund, Danmark. Flerdelt konstruktion delvist udført i massiv teaktræ, hylder med overflader af teakfiner. Tre klamper med gitterhuller til fastgørelse af beholdere og diverse hylder.
samlede mål ca.
H. 194 cm, B. 155 cm, D. 52 / 36 cm.

Aldersrelaterede brugsspor, træoverflader med lette ridser og skrammer.

Få foretaget en gratis vurdering!

samlede mål ca.

Antal besøg: 949