Reolsystem / vægelement fra 1970'erne til DYRLUND, Danmark.
1715002. Reolsystem / vægelement fra 1970'erne til DYRLUND, Danmark.
Reolsystem / vægmøbel fra 1970'erne - Stolper, hylder og beholdere med låger og skuffer. Designet af en møbelarkitekt, sandsynligvis for Dyrlund, Danmark. Flerdelt konstruktion delvist udført i massiv teaktræ, hylder med overflader af teakfiner. Tre klamper med gitterhuller til fastgørelse af beholdere og diverse hylder. samlede mål ca.
H. 194 cm, B. 155 cm, D. 52 / 36 cm.
Aldersrelaterede brugsspor, træoverflader med lette ridser og skrammer.