FRANZ LEYENDECKER. Franz Leyendecker, malerier, skovlandskab.
1712473. FRANZ LEYENDECKER. Franz Leyendecker, malerier, skovlandskab.
Franz Leyendecker, maleri, skovlandskab, olie på lærred. Repræsentation af et skovklædt ydre med en oplyst lysning, signeret nederst til venstre, 49x39cm (62x53,5cm).