ROBERT STRATMANN. Robert Stratmann, malerier, Birkenallee.
1711015. ROBERT STRATMANN. Robert Stratmann, malerier, Birkenallee.
Robert Stratmann (1877-1950), maleri, Birkenallee, olie på pap. Repræsentation af et ydre med en midtersti beklædt med birketræer med marker til venstre og højre, signeret nederst til højre, 48x67cm (71,5x92,5cm).