ERWIN BECHTOLD. Erwin Bechtold, farvelitografi, komposition i okker og sort.

1710954. ERWIN BECHTOLD. Erwin Bechtold, farvelitografi, komposition i okker og sort.

Erwin Bechtold (f. 1925), farvelitografi, komposition i okker og sort. Abstrakt komposition med farveområder i okker og sort, signeret i bly nederst til højre, samt indskrevet som Edition '29/99' nederst til venstre og med en selvklæbende etiket på bagsiden, 80x60cm.

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Antal besøg: 560