ANDREAS SPEIER. Andreas Speier, maleri, alpelandskab.
1708416. ANDREAS SPEIER. Andreas Speier, maleri, alpelandskab.
Andreas Speier (1919-1981), maleri, alpelandskab, olie på lærred. Afbildning af et alpint ydre med en vandmasse til venstre og feltarbejdere i mellemdistancen og en bjergkæde i baggrunden, signeret nederst til venstre, 69x98cm (84x114cm).