Kurt Rudolf H. Sønderborg, Litografi, Abstrakt Komposition, 1963.

1707017. Kurt Rudolf H. Sønderborg, Litografi, Abstrakt Komposition, 1963.

Kurt Rudolf H. Sønderborg (1923-2008), Litografi, abstrakt komposition, 1963. Abstrakt komposition i sort/hvid, dateret på billedet, signeret med blyant nederst til højre og indskrevet Edition 8/25 nederst til venstre, 56x76cm.

Papiret blev mørkere.

Få foretaget en gratis vurdering!

Papiret blev mørkere.

Antal besøg: 776