1706766. LÆNESTOL, 2 stk, "GoGo", Ikea 1970'erne.
Designerne Charlotte Rude og Hjördis Olsson-Une. Rødlakeret stel, fyldte løse hynder. Ryghøjde 62 cm, bredde 67 cm, dybde ca 80 cm, sædehøjde uden hynde 28 cm.
Et hul og lidt brugsspor i bundstoffet, ramme med enkelte skrammer og ridser. Stof med pletter.