SPEJL, sengustaviansk, 17./19. århundrede, højde 64 cm.

170665. SPEJL, sengustaviansk, 17./19. århundrede, højde 64 cm.

Ramme i træ/pastellag, bejdset, med perlestang, krone med træskåret dekoration, malet top med fleuron og bladdekoration i relief. Sandsynligvis provinsarbejde.

Senere spejlglas. Slidte rammekanter, stødmærker og farvetab.

Få foretaget en gratis vurdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besøg: 1.151