SOFA, "Visingsö", Carl Malmsten, anden halvdel af det 20. århundrede.

169438. SOFA, "Visingsö", Carl Malmsten, anden halvdel af det 20. århundrede.

Ramme af fyrretræ. Gennembrudte ender og bagside. Løse hynder i ryg og sæde. Murstensmærket, OH Sjögren, Tranås. Længde 205 cm.

Brugsslitage, skruehuller på nederste armlænsbeslag (Stabil dog).

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.088