1693781. BADEKAR, zink/træ, Stockholms Galvaniseringsfabrik, første halvdel af det 20. århundrede.
Trækant. Stemplet "Stockholms Galvaniseringsfabrik".
Længde 165,5 cm.
Bredde 71,5 cm.
Højde 57 cm.
Brugs- og aldersslid. Mærker, overfladesnavs, buler.