BØGER, 3 stk, Prinsessens Kogebog og Konditorordbog. Midten af det 20. århundrede.
169201. BØGER, 3 stk, Prinsessens Kogebog og Konditorordbog. Midten af det 20. århundrede.
Prinsessens kogebog, af Jenny Åkerström, udgivet af Bonniers 1930. Anden version.
Svensk konfektureleksikon af konditorerne Oscar Barregård og Helmut Rosenthal, udgivet af Nordiska Bokförlaget Erdheim, 1953.
Kogebogen med slid. Leksikon med let Brugsslitage.