1687982. KRISTIAN VEDEL. BORD, jacaranda, "Modus".
Fremstillet af Sören Willadsen, Vejen, Danmark, ca. 1960/70'erne, jacaranda stel, plade aluminium på den ene side med jacaranda imitation.
Højde 32, størrelse 55x55 cm.
Jacaranda-imitationen på tavlen har revner samt pletter og mindre finérslitage.
Højde 32, størrelse 55x55 cm.