MOONSTONE ØRERINGE SØLVsigneret LA LUNA DESIGN.

1679568. MOONSTONE ØRERINGE SØLVsigneret LA LUNA DESIGN.

Øreringene er lavet af 925 sølv og stemplet, de bærer også signet La Luna design af Bernhard Conradt Idar-Oberstein.
Polerede sølvblå iriserende månestensdråber er fleksibelt ophængt i aflange ophæng.
Længde 4,5 cm, månesten 14 x 9 mm = 12 ct.
Vægt 5,6 gram.

meget velbevaret.

Få foretaget en gratis vurdering!

Vægt 5,6 gram.

meget velbevaret.

Inter-Arte
Antal besøg: 519