CARL MALMSTEN. SOFA, "Samspel", midten af det 20. århundrede.

1669745. CARL MALMSTEN. SOFA, "Samspel", midten af det 20. århundrede.

Højde ca 82 cm.
Bredde ca 155 cm.
Dybde ca 77 cm.
Armlænsbetræk medfølger i originalt stof.

Mindre slitage. Stof og stof er i god stand.
Mærker på benene.

Kunstner/designer

Carl Malmsten (1888–1972)

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde ca 82 cm.
Bredde ca 155 cm.
Dybde ca 77 cm.

Mærker på benene.

Kunstner/designer

Carl Malmsten (1888–1972)

Antal besøg: 1.835