166673. MINIATURE DRIKEKANDE, barok, sølv, Anders Wibeck, (Aktiv Borås 1702-1727).
Drikkekande, delvist forgyldt, Anders Wibeck 1702-1727, stemplet Borås Y = 1716 Klo, klodefødder med ansigt, bølgebånd, støbt hank.
Låget er indgraveret med akantusblade.
Diameter låg 7,5 cm Højde 7,5 cm.