1664466. DOROTHY BART (20TH CENTURY). SEPTEMBER.
litografi i farver, blyantsigneret nederste højre margin og dateret (19)79, også med blyantdedikation fra kunstneren, med titlen og mærket AP (kunstnerbevis) nederst til venstre, 35cm x 23cm, (54,5cm x 39cm indrammet).
under glas, uundersøgt ud af glaseret ramme, ingen problemer noteret, ramme med små mærker.