1663179. BOGERYLDE, teaktræ, 3 sektioner, 1950'erne/60'erne.
Højde 197, længde 256, dybde 36 cm. Sektionsmål 80/96/80 cm.
11 bestikbokse, 1 skab med spejlinteriør.
Spejlglasset er løst, bagstykket mangler på midterskabet, indretning mangler på skabslågen, ridser, pletter.