JOAN MIRÓ. "1. maj 1968".

JOAN MIRÓ. "1. maj 1968".
1662865. JOAN MIRÓ. "1. maj 1968".

Litografisk plakat Trykt af Gráficas Casamajó og udgivet af Comisiones Obreras i Barcelona i 1968. Referencebibliografi: J. Corredor-Matheos og Gloria Picazo, "The Miró plakaterne", Barcelona, Ediciones Polígrafa, 1980, nr. kat. 30 64,2x49,3cm.

Brugsspor og spor af klæbemiddel på bagsiden.

Nej, betales af sælger

Kunstner/designer

Joan Miró (1893–1983)

Få foretaget en gratis vurdering!

Nej, betales af sælger

Kunstner/designer

Joan Miró (1893–1983)

Antal besøg: 963