SØLVÆSKE med monogram, håndgravering, 1857, diameter 6,5 cm.

1661893. SØLVÆSKE med monogram, håndgravering, 1857, diameter 6,5 cm.

Håndgraveret mønster omkring låget, monogram FOA. Udført hos Sølvsmed Wikström B, Åmål, årsstempel C5 - 1857, forgyldt indvendigt.
Æsken måler: diameter ca 6,5 cm, højde: ca 3,5 cm.

Aldersrelateret Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Aldersrelateret Brugsslitage.

Antal besøg: 850