GARNETRING SØLV 935 FORgyldt BOHEMISK GRANET.

1661534. GARNETRING SØLV 935 FORgyldt BOHEMISK GRANET.

Ring udført i 935 sølv, stemplet og fuldstændig forgyldt i gult guld 585 = 14 karat.
Sæt med to dråbeformede, facetslebne bøhmiske granater af meget smuk glans.
Ringstørrelse 55 = 17,6 mm indvendig diameter af ringbåndet, granat hver 6 x 9 mm, 2,8 gram.

meget velbevaret.

Få foretaget en gratis vurdering!

meget velbevaret.

Inter-Arte
Antal besøg: 629