SYSILKESKRIN, Gütermanns Sysilke, første halvdel af det 20. århundrede.

165750. SYSILKESKRIN, Gütermanns Sysilke, første halvdel af det 20. århundrede.

Glaseret 2-delt låg, fjederbelastede trådholdere.
Herkomst: Melanders børnepasning, Skövde Længde 50, bredde 36, højde 22,5 cm.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besøg: 2.781