DUCHESSE BRISÉE, 3 dele, slutningen af 1800-tallet.

165673. DUCHESSE BRISÉE, 3 dele, slutningen af 1800-tallet.

Bestående af Bergeré, fodskammel og lænestol. Udskårne detaljer i form af roser på toppen af bergeré og lænestol samt løbende skåret mønster rundt. Forben med kanel og fleuroner.
Samlet længde ca 197 cm.

Alders- og Brugsslitage, senere sadelgjord og fodskammel med spiralfjedre. Stof på fodskammel solbleget.

Få foretaget en gratis vurdering!

Samlet længde ca 197 cm.

Antal besøg: 1.424