SERVICE 53 stk., "Vår" Rörstrand, 1900-tallet.

1655309. SERVICE 53 stk., "Vår" Rörstrand, 1900-tallet.

12 spisetallerkener 24 cm 12 dybe tallerkener 21 cm 12 forretstallerkener 21 cm 12 assiette 18 cm 1 bradefad 28 X 22 cm 1 serveringsfad 22 X 15 cm 1 sauceskål højde 10 cm 1 kande højde 14 cm Låg 20 cm.

Alder og Brugsslitage, ridser, Kantstødt, skår, revner i en forretstallerken.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 815