1654777. BOGHYLDESYSTEM, mahogni, 1920'erne.
Max længde 275,5cm Indvendige mål, længde mellem overskabskant 172,5cm Max højde 185,5cm Højde underkant på vandret hylde 130cm Max dybde 46cm Skab, bredde 51, dybde 46, højde 83cm.
Delvist med mindre skader, slitage, mærker, ridser, det ene beslag mangler en skrue.