KAGEFAD, to etager + BORDDÆK, begyndelsen af det 20. århundrede.
165259. KAGEFAD, to etager + BORDDÆK, begyndelsen af det 20. århundrede.
Skål på metalstang, presset og ætset dekoration af blomster. Højde 24 cm, diam diam 26 cm.
Skål på fod, foldeglas, i grøn/blå tone, fod i hvidmetal, med gravering med monogram og 19/3, 1914. Mangler vaseindsats. Højde 20 cm, diameter 28 cm.