DOBBELT LØDEHAMMERPISTOL, 1800-tallet.

1651897. DOBBELT LØDEHAMMERPISTOL, 1800-tallet.

Dobbeltløbs angriber-affyret pistol, deaktiveret, begge løb tilstoppet. Pistolen er fra slutningen af 1800-tallet, sandsynligvis Orient/Tyrkiet. Pistolen er omkring 23 cm lang, stemplet er omkring 9 cm lang.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Antal besøg: 1.249