ERIK WÖRTZ. dagseng, "Kombi", IKEA, 1960'erne.

1649497. ERIK WÖRTZ. dagseng, "Kombi", IKEA, 1960'erne.

Teaktræ. Løs sædehynde. Puddle pude. Længde 160, bredde 80, højde inkl. sædehynde ca 38 cm.

Overfladeslitage. Ridser og mærker. Sædehynde med porøs polstring.

Kunstner/designer

Erik Wörtz (1916–1997)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Erik Wörtz (1916–1997)

Antal besøg: 2.506