1642328. ET REPRODUKTION GEORGE III STIL FORGYLDT OG GESSO MARGINAL VÆG SPEJL.
med en ydre kant af æg og tunge og en indre kant af blomsterhovedfyldte ovaler, 81,5 cm bred x 55,5 cm dyb.
Generelt god stand, typisk slidtage til forgyldning især på hjørner, mærker og ridser, maling sprøjtet på bagpladen.