KERAMISKE OBJEKTER, 4 stk. UE, Stig Lindberg, Gustavsberg, Gefle.

164143. KERAMISKE OBJEKTER, 4 stk. UE, Stig Lindberg, Gustavsberg, Gefle.

Fiskefad, Stig Lindberg, grå glasur, længde 30,5 cm.
2 ovnforme med hank, UE Karlskrona "Ignis", længde 35 cm.
Form "Maria" Gefle, højde 6,5 cm, længde 19 cm.

Visse Brugsslitage. Form Maria med krakeleringer.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.060