KNIVE 3 stk. Machete og prydknive, 20. århundrede.
164078. KNIVE 3 stk. Machete og prydknive, 20. århundrede.
Kniv i med hank og balje i træ med udskåret dekoration. Stemplet "PTR UMAR". Længde 45 cm.
Ornamental dolk monteret på vægplade, 49x26 cm.
Machete i læderhylster. Stemplet "LEG IIII MU, Collins & Co, Made in US. nr. 35" Længde 58 cm.