EN TRE-DELS WINGBACK LOUNGE SUITE.

1637501. EN TRE-DELS WINGBACK LOUNGE SUITE.

ca. 1930-1950, i det tidlige attende århundredes smag, bestående af en to-personers sofa og to lænestole, alle med senere cremefarvet damask-polstring, løse bomuldsbetræk og løse fjerpuder, på korte udskårne klo og kugleforfødder, sofa 130 cm maksimal bredde , 109 cm høj, 90 cm dyb, stole 76 cm maksimal bredde, 109 cm høj, 90 cm dyb, (3).

* ejendom tilhørende en testamentefond, der sælges efter ordre fra administratorerne.

stel stabile, god samlet stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

The Auction Hub
Antal besøg: 893