EN SØLV CAPSTAN FORM BÆRKEBRUND.

1623710. EN SØLV CAPSTAN FORM BÆRKEBRUND.

WI Broadway & Co, Birmingham 1930, det hængslede låg omslutter en keramisk foring og initialeret 'F', 9,5 cm diameter, en plethamret cylindrisk krukke, stemplet '800', med aftræksdæksel, 4 cm diameter x 5 cm høj, en tidlig 18. århundrede stil sølv baluster form pepperette, Goldsmiths & Silversmiths Company, omkring 1900, mærker gnidet, 9 cm høj, en lignende periode sølv kedel salt kælder, mærker gnidet, 5,3 cm diameter og en sølv salt ske, og fire belagte genstande, 127g vejes, 4,1 oz (9).

Generelt slidt stand, betræk noget løst på blækhus.

Få foretaget en gratis vurdering!

Rushbrooks Auctioneers
Antal besøg: 479