1621732. ET OVALT PLADE DÆKKE TIL KØDFALD.
Mappin & Webb, tidligt i det 20. århundrede, med gadroon-kant, gadroon- og rullehåndtag, 36 cm bred x 27,5 cm dyb x 23 cm høj, indgraveret med et indledende 'W'.
Generelt god stand, få små skrammer, overfladeridser, elektroplade slidt rundt initial.